Zaloguj 

Strona główna      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  
 Ogłoszenie 

Strona i forum PoloniaNottingham.com - nie są w żaden sposób związane ze stowarzyszeniem Polonia Nottingham

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Archiwum
2008-12-08, 21:51
Grzegorz - fotki
Autor Wiadomość
GrzegorzSle 

Wysłany: 2008-11-25, 20:27   

Masz rację Marcinie. Dla mnie sama fotografia jest piękna ale bez późniejszej obróbki nie była tym samym. Też uwielbiam przesiadywać przy kompie i robić z fotkami przeróżne rzeczy, a można ich robić setki. Ale chciałbym wiedzieć przed wyrażeniem swojej opini czy jest to fotka z aparatu czy już było coś przy niej majstrowane. Nie mam nic przeciwko modyfikacją bo efekty często się świetne. Nie przesiądą się nigdy na klasyczny aparat bo mamy 21 wiek i korzystajmy z tego!

mako 

Wysłany: 2008-12-04, 18:46   

Grzesiu, widziałem na twojej stronie, że usiłujesz również sprzedawać swoje umiejętności i kierujesz raczej swoje usługi do anglików bo informacje na ten temat podałeś po "angielsku" a raczej w języku, który go przypomina. Cholernie dużo błędów tam masz, więc rada moja taka żebyś to sobie poprawił. Zwłaszcza About AS, albo dodaj jeszcze jedno S. hehehehe

GrzegorzSle 

Wysłany: 2008-12-04, 20:28   

Mako niestety napisałem jak umiałem i poprawiam w miarę upominania i wytakania błądów przez wszystkich. Dla mnie jest to spory problem. Ci co chcę to nie muszą czytać, patrzą i przychodzą. Reszta cóż, wytyka błądy. Jeśli z nudów możesz coś podpowiedzieć, a wiem że potrafisz, to możesz liczyć na moją wdzięczność, nawet na coś więcej ale to już prywatnie uzgodnimy.
Co do forum to jakoś cicho tu strasznie, przynajmniej w klubie fotograficznym. Ja specjalnie czekam i czekam ale chyba nadaremnie.

mako 

Wysłany: 2008-12-04, 20:43   

GrzegorzSle napisał/a:
możesz liczyć na moją wdzięczność, nawet na coś więcej ale to już prywatnie uzgodnimy.

Nie wiem co masz na myśli pisząc "coś więcej", bo dziwnie to brzmi, ale na wszelki wypadek powiem, że niczego nie oczekuję. Jakby co to ja 100% straight :) hyhy

Popraw AS na US bo to najbardziej razi. Kojarzy się to z ASS bez jednego S, więc wtedy mówiąc krótko about as znaczyłoby tyle co " o dupie" . hehehe

GrzegorzSle 

Wysłany: 2008-12-04, 21:13   

No proszę, to takie proste a do tej pory nikt tego nie zaproponował, to nawet trochę śmieszne, może wszyscy się bali? Mówiąć coś więcej to jakieś drobne piwko miałem na myśłi aby nie było niedomówień na forum publicznym, lub coś podobnego lub jakaś przysługa w zamian, bo może któraś z moich umiejętności mogłaby Ci się przydać? Tak poprostu niechciałbym pozostawać dłużny. Pewnie dla Ciebie poprawienie kilku zdań nie jest problemem a ja siedzę przy nich czasami sporo czasu. Dzięki za du(pe)żą poprawkę ;)

Pawel Koscik 
Pavlito vel Pablo

Wysłany: 2008-12-30, 15:49   

Witam.
Kilka uwag moich skromnych...
Primo - nie daje sie zdjec do oceny "prosto z aparatu"..., lepiej pokazac oststeczna wersje.
Secundo - nad kadrem i kompozycja mozna dyskutowac, ale dobrze jest poczytac o
zasadach "zlotego" i "troj podzialu" ...

Pozdrawiam, Szczesliwego Nowego Roku zyczac ...

GrzegorzSle 

Wysłany: 2008-12-30, 20:26   

Paweł to wszystko jest kwestią podejścia do zagadnienia. Zgodzę się z tym że większość fotek prosto z aparatu nie nadaje się do oceny. Ale! Jak kiedyś wspomniałe i Łukasz potwierdził, chciałbym robić tak zdjęcia aby potem nie siedziec nad nimi i nie poprawiać każdego. Nie neguję żadnej z technik współczesnej fotografii. Wszystko jest kwestią gustu. Jak sam wiesz najgorsze szmiry znajdują swoich klientów, a największe hity nie zawsze podobają się każdemu z nas.
Kadr i kompozycja!? Jeśli masz dużo czasu na zrobienie zdjęcia, możesz myśleć o wszystkich zasadach, jeśli coś się dzieje szybko, przegapisz każdy ważny i pękny moment. Chyba rozumiesz? Pozdrawiam i życzę samych pięknych fotek prosto z aparatu!

Pawel Koscik 
Pavlito vel Pablo

Wysłany: 2009-01-08, 18:46   

:) rowniez zycze samych udanych "strzalow".

GrzegorzSle 

Wysłany: 2009-01-09, 00:02   

Chyba pora abym ja coś wstawił. Chyba jakieś makro bo Łukasz wstawił pająka. To ja ślimaka, może niezbyt wielkie makro ale chyba można to zdjątko zaliczyć do takich

Pan Ślimaczek i jego towarzystwo

mako 

Wysłany: 2009-01-09, 22:30   

Grzegorzu, po komentarzach i postach w których się wypowiadasz i krytykujesz, można by spodziewać się chyba lepszej pracy. Zapytam wprost: Co to jest? I zaznaczam, że nie zadowoli mnie odpowiedź w stylu "To jest ślimak, Marcinie". Czy to makro? Chyba nie. Kadr, kompozycja, światło, ostrość po prostu do bani. To chyba nie jest kwestia gustu bo tutaj specjalnego nic nie widzę. Sorry, ale nie mam zamiaru wymuszać na sobie uprzejmości. Mówię szczerze o odczuciach.

pozdrawia i życzę udanych strzałów w przyszłości

GrzegorzSle 

Wysłany: 2009-01-09, 23:32   

Marcin, przecież nie bedę tu wrzucał tylko samych rodzynków bo nie bedzie o czym pisać. Twoje uwagi są słuszne i nie szczędź słów, oczywiście pozostań kulturalny ;)
Wszystkie uwagi oprócz ostrości są słuszne. To nie miały być oczka ślimaka, bo tylko one są nieostre a ślimak i jego towarzysze, czyli kilka robali na nim. Choć mao widaoczne to są tam i na moje oko całkiem ostre. Nie wiem jak moznaby to zrobić inaczej. Kompozycja i światło - mogłoby być lepiej. Podpowiedz co byś zrobił ze światłem? Bo tego jakoś nie rozumiem. Szybszy strzał ale byłoby za ciemno? Sam nie wiem?

mako 

Wysłany: 2009-01-09, 23:56   

Ok, pomińmy kwestie makro bo raczej się do tego ta fotka nie kwalifikuje. Ostrość nie jest na robakach tylko przedniej części muszli i kawałku skóry ślimaka, robaki wyglądają raczej na jakieś paprochy bo po prostu ich tam nie widać i są trochę rozmyte. 3/4 kadru nie przedstawia nic, roślina za ślimakiem irytuje, skośna linia rozprasza. Pisząc, że światło jest do bani miałem na myśli to, że w swojej naturalnej formie tutaj nie stwarza żadnej atmosfery, jest strasznie płasko. Bez odpowiedniego światła nie ma fotografii bez względu na fotografowany obiekt. Rozumiem, że sobie do tego zdjęcia światła nie wybierałeś i miała to być bardziej sytuacyjna fotka znienacka. Dla mnie to pozostanie tylko nieudanym zdjęciem ślimaka, nie robi wrażenia i raczej kiepsko przedstawia samo to co chciałeś uchwycić bo nawet po sugestii z twojej strony, czego na zdjęciu się dopatrzeć nie mogę się do niego przekonać i nie widzę tego co sam widziałeś robiąc to zdjęcie.

Mam prośbę jeśli możesz, wrzuć zdjęcie, które uważasz za swoje najlepsze, taką perełkę z której jesteś dumny.

pozdrawiam

gudrun
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-10, 14:53   

postanowilam dokonac malych zmian na tym zdjeciu, jesli moge byc na tyle bezczelna :D

moim zdaniem najwiekszym bledem u Grzegorza jest kadrowanie. slimak - ktory ma byc tu pierwszym planem ginie na zdjeciu, nie mowiac juz o robakach, ktorych istnienia mozemy sie raczej domyslac niz byc pewni (dopiero przy duzym powiekszeniu je dojrzalam :) ), poprawilam tez kolory i linie chodnika czy czegos tam w tle wyprostowalam, przez co chyba jest mniej denerwujaca.

ps. i jeszcze jedno w praktycznie kazdej ksiazce od fotografii jest napisane, by nie umieszczac obiektu pierwszoplanowego na srodku kadru..
najlepiej gdzies w odleglosci 1/3, 2/3 czy jak tam go sobie podzielisz.

Orochii 
Szaleniec z aparatem

Wysłany: 2009-01-15, 12:32   

Zdecydowanie podoba mi sie kadr drugi duzo duzo lepszy kadr!! POZDR!!

Archiwum 

Wysłany: 2009-01-15, 14:13   

Postanowiłem dorzucić swoje 3 grosze w temacie ślimaka :P

Nottingham

Odpowiedz do tematu