Zaloguj 

Strona główna      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  
 Ogłoszenie 

Strona i forum PoloniaNottingham.com - nie są w żaden sposób związane ze stowarzyszeniem Polonia Nottingham

Poprzedni temat «» Następny temat
Zajęcia w bibliotekach dla maluchów
Autor Wiadomość
gudrun
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-25, 13:55   Zajęcia w bibliotekach dla maluchów

Wszystkie mamy ktore maja pociechy w wieku do 5 lat chcialam zaprosic na zajecia ktore odbywaja sie w bibliotekach w nottingham :562:

nosza nazwe TOTS TIME (tots od toddler czyli dziecko).

odbywaja sie zwykle raz w tygodniu, w kazdej bibliotece w innych godzinach.
tutaj mozna odnalesc swoja najblizsza biblioteke i dowiedziec sie szczegolow:

Biblioteki w Nottingham

jak wygladaja te zajecia?
glowna ich czescia jest spiewanie tzw nursery rhymes czyli rymowanych wierszykow poprzez ktore dzieci ucza sie nowych slow (szczegolnie dobre dla polskich dzieci), czy roznych dzwiekow (typu: muu czy kwa kwa). wierszyki sa dosc zabawne i szybko wchodza do glowy , takze mama po kilku zajeciach bedzie je znala na pamiec i moze spiewac dziecku w domu (ja tak robie :) ), naprawde swietny sposob na osluchanie sie z jezykiem.

spis nursery rhymes - tutaj:

Nursery Rhymes - wiekszosc z muzycznym podkladem. moge podac liste najczesciej spiewanych jesli przeraza Was ilosc :D

prowadzaca zajecia czyta tez jakas ksiazeczke, w czym dzieci biora czynny udzial np poprzez odkrywanie obrazkow..

sa tez zabawy z instrumentami muzycznymi co dla maluchow jest chyba najwieksza frajda..

ogolnie atmosfera jest bardzo sympatyczna. dzieciom napewno sie spodoba!

w jakim wieku rozpoczac?
ja zaczelam chodzic z coreczka jak zaczela swobodnie siedziec, ale widzialam ze sa nawet maluchy paromiesieczne. ale mysle ze tak okolo 7 miesiaca jest juz w sam raz..bo dziecko zaczyna juz sporo rozumiec

zajecia tots time maja mnostwo zalet:
oprocz nauki jezyka dziecko ma kontakt z innymi dziecmi (rowiesnikami) - co jest mysle nieocenione (wiele mam narzeka ze ich dzieci spedzaja czas tylko z nimi),
dziecko wchlania atmosfere jaka pozniej bedzie mialo w przedszkolu - zatem nie bedzie sie go tak bardzo balo.
no i oczyiwscie uczy sie przez zabawe..
i aktywnie spedza czas

takze mamy korzystaja..co prawda idea jest taka ze mamy moga sobie w tym czasie porozmawiac poznac sie itd..wiadomo ze polki z racji jezyka moga czuc sie niepewne do swobodej konwersacji (ja to odczuwam) ale jesli wiecej polskich mam bedzie uczeszczalo to problem sam sie rozwiaze.. :566:

aaha jeszcze jedna rzecz. dziecku mozna zalozyc karte biblioteczna. mojej corce zlaozylam wlasnie w wieku okolo 7 miesiecy (w polsce to chyba byloby nierealne!)wypozyczam jej regularnie ksiazeczki do domu, a bardzo fajnych jest cala masa! to nic nie kosztuje, wypozyczamy je na 3 tyg i to az do 20 pozycji. a dodatkowo za kazdym razem gdy ksiazki oddajemy zglaszamy to prowadzacej i na specjalnej kartce bedzie to zaznaczala naklejkami..5 naklejek i ksiazeczka dla dziecka za darmo! - ten "projekt" nazywa sie bookcrawl challenge i jest organizowany przez bookstart.
Bookstart sponsoruje takze tzw pakieciki ksiazek dla kazdego dziecka urodzonego w anglii. pierwszy dostaje okolo 6 miesiecy, nastepny po 18 miesiacu i ostatni okolo 3 lat. zeby je dostac najlepiej zglosic sie do swojego health centre.

to tyle..rozpisalam sie cos za bardzo..ale fajnie by bylo kiedys spotkac jakas polska mame na tych zajeciach bo jak chodze juz prawie od roku tak nigdy zadnej nie bylo...
a to pare fotek z tots time (robione za zgoda mam bo niestety nie mozna fotografowac nawet tylko swojego dziecka..)

pozdrawiam!!

aneczkaori 
SPN

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2008-05-05, 10:38   

Wspaniałe zajęcia. Szkoda że moje dzieciaki są już takie duże.
Zapewne po tych szczegółowych informacjach znajdzie się więcej chętnych mama z pociechami i będzie z kim poplotkować.
Pozdrawiam

kasia81

Wysłany: 2008-06-04, 16:59   

Dzieki za zachete - tego potrzebowalam!

kaska7810 
kaska

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2008-07-04, 11:47   

dzień dobry ja mam syna który ma 22 miesiące i z chęcią poszła bym z nim na takie zajęcia ale moja znajomość języka jest niestety słaba. Może wie Pani gdzie spotykają się mamy polskich dzieci w większej grupie i gdzie spotkam również angielskie dzieciaczki.pozdrowienia :043:

gudrun
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-04, 14:19   

hej.
zapraszam na zajecia w sure start.
na aspley czy hyson grren na pewno przychodza mamy polki i angielki

juz wkrotce postaramy sie zorganizowac takie zajecia, by przyszlo wiecej polskich mam.
i najprawdopododobniej beda to wlasnie w/w dzielnice..

a narazie zapraszamy do klubu mam
na naszej klasie.
bedzie PAni widziala o wszystkim na biezaco.

Odpowiedz do tematu