Zaloguj 

Strona główna      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  
 Ogłoszenie 

Strona i forum PoloniaNottingham.com - nie są w żaden sposób związane ze stowarzyszeniem Polonia Nottingham

Poprzedni temat «» Następny temat
A niech tam.... dam parę pod obstrzał.
Autor Wiadomość
Fatamorgana

Wysłany: 2009-03-18, 23:51   A niech tam.... dam parę pod obstrzał.

Ulegając namowom Lukasa (ale nie tego od "Gwiezdnych wojen"...) daję kilka przesianych fot, ale od razu uprzedzam, że te które najbardziej chciałbym wstawić, jako moje foto symbole, które charakteryzują moje zainteresowania w fotografii, leżą na dysku w Polsce niestety...
Tutaj w UK mam niedobitki i "ostatki".

I. Reportaż z ulicy

II. Studio i modelka

III. Krajobraz

IV. Outdoor/action photo

V. fotoreportaż (ślubny)

VI. fotoreportaż (koncertowy)

VII. Macro

Za chwilę coś tam powinno się ukazać. Reszta jutro, bo padam.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że jakoś wam podejdą.
:D

Archiwum 

Wysłany: 2009-03-19, 12:50   

no no :] fajne zdjęcia. Dopracowane.

Nottingham

mako 

Wysłany: 2009-03-19, 19:56   

ciekawe prace. Kozacka fota z tym koleżką co do wody leci, w idealnym momencie uchwycone

writerka 

Wysłany: 2009-03-20, 19:53   

Zdjątka są extra ale co do tego zdjęcia faceta skaczącego do wody mam pewne zastrzeżenia. Nie podoba mi się to że facet wygląda jakby chodził po górach i jak dla mnie wygląda trochę jak fotomontaż. Takie jest moje wrażenie. Ale ja nie jestem profesjonalistką :)

Fatamorgana

Wysłany: 2009-03-21, 00:28   

I wlasnie o to chodzi, aby wygladalo jak fotomontaz, pomimo tego, ze to nie jest zaden fotomontaz, lecz - jak poznal sie Mako- umiejetne zlapanie króciutkiej chwili (sadzilem, ze potrzebne beda ze 3 sekwencje seryjne do uzyskania tego efektu, ale okazalo sie, ze wystarczyla jedna- tyle ze poprzedzona obserwacjami trajektorii "lotu" oraz momentu odbicia). zalozylem, ze ten Chorwat (to bylo w Crikvenicy, a w tle jest wieza kontrolna lotniska na wyspie Krk) musi dotykac stopami ziemi, zeby zdjecie mialo sens i bylo ciekawe. Wyczekalem az sposród kilku skakajacych jeden skacze tak, aby wygladalo to na chodzacego a nie lecacego jak kamien. No i z kocyka na plazy przymierzylem kiedy trzeba i jak trzeba.
Facet idealnie wyróznia sie na tle wody i oddali- stad równiez zludzenie, ze nie pasuje on do calosci i jest tam "wstawiony".
Nie podalem tytulów, a te sugeruja sens zdjecia- w tym wypadku tytul brzmi:
"Spacerkiem po wzgórzu"... :568: :D

Dzieki za komentarze.
Przeszukalem inne forum - foto- zeby odnalezc swietne zdjecia sytuacyjne pewnych blizniaków, jakie zrobilem 2 lata temu na wschodnim wybrzezu.
Niestety... nie wyswietlaja sie juz, wiec dopiero z Polski je wstawie.

Uzupelnienie brakujacych.

Dobra, wystarczy tego.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Fatamorgana 2009-03-21, 21:41, w całości zmieniany 2 razy  

Archiwum 

Wysłany: 2009-03-21, 13:36   

no no. ostatnie foto mi się podoba, zawsze chciałęm "tego" spróbować :]

Nottingham

Fatamorgana

Wysłany: 2009-03-21, 21:39   

Lukas Baker napisał/a:
no no. ostatnie foto mi się podoba, zawsze chciałęm "tego" spróbować :]

Znaczy czego??? :D :P

P.S. Ciekawe jaki bylby koment, gdybym tego ostatniego nie wstawil... :D :558:

mako 

Wysłany: 2009-03-21, 23:58   

Mnie z drugiej serii podoba się najbardziej przed ostatnie

Fatamorgana

Wysłany: 2009-03-22, 23:05   

No dobra.
To teraz czekamy na innych. ;)
Ja powstawialem na zapas, wiec zeby w przyrodzie byla jakas równowaga, niech i inni cos jeszcze wstawia.

Pozdrawiam.

Orochii 
Szaleniec z aparatem

Wysłany: 2009-03-28, 10:35   

Nie no zdjecia posiadaja pelen profesjonalizm!! To przed ostatnie zdjecie wygladam jakby było zrobione analogiem, czy tylko mi sie zdaje ??
Najbardziej podooba mi sie gosc jak skacze do wody!!
Krajobrazy również super!! Czy były te zdjecia przerabiane??
Fajnie że dodałeś foty bo mozna sie troche czegos nauczyć przynajmniej w moim przypadku! :)

Fatamorgana

Wysłany: 2009-03-29, 00:00   

Z analoga pochodzi tylko zdjęcie Rojka LIVE.
Ta piękna i tajemnicza muzułmanka została "ustrzelona" w niezwykle popularnym miejscu- pod Natural History Museum w Londynie. Jest to crop, ponieważ zrobienie zdjęcia takiej kobiecie, będąc niezauważonym z bliższej odległości, stanowi nie lada wyzwanie...

Na pytanie czy przerabiane odpowiadam: i tak i nie.
Każda ingerencja w zdjęcie, poprawki- jest przeróbką.
Natomiast przerobienie w znaczeniu spowodowania innego wyglądu niż to miało miejsce, uważam za sztuczne, za poprawianie a nawet zafałszowanie faktycznego stanu rzeczy.
Generalnie stosuję niektóre zabiegi niechętnie, głównie wtedy, gdy nie miałem ani lepszych warunków, ani mozliwości wyczekania na coś lepszego, więc po przerobieniu, zdjęcie "udaje lepsze" niż faktycznie było zrobione... ale uważam to za wykrzywianie rzeczywistości. Najlepiej smakują zdjęcia, na które trzeba sobie wyczekać odpowiednią porę i światło i wychodzą tak jak chcieliśmy.
Z powyższych największa przeróbka spotkała zdjęcie z Alp oraz pierwsze z modelką- zamiana na B&W, nieco zabiegów nad krzywymi i kanałami a w przypadku modelki- musiałem wymienić - rozmyć tło, bo była tam jakaś wymięta szmata za nią, która mnie denerwowała.
Reszta w większości posiada oryginalne cechy- co najwyżej nieco kontrast i ostrość, oraz lekkie rozjaśnienie je spotkały.

Od dawna wyznaję zasadę, że lepiej jest pomyśleć przed zdjęciem niz po nim.
Czyli dopracować kadr przed wciśnięciem spustu, natomiast potem ew. skorygować kontrast, kolory itp. Nie cierpię w kadrze śmieci- zamiast więc potem ślęczeć nad kompem i je wyrzucać, wolę się ich pozbywać przemyślanym kadrowaniem.

Powyższe nie dotyczy często fotoreportażu prasowego- tam nie ma czasu na starania. Po prostu się rejestruje zdarzenia, a oczy i umysł muszą pracować więcej niż sam aparat...

Dzięki za komentarz.
Pozdrawiam i... akurat mam chwilkę więc dorzucę cuś.

M 200mm APO G
Przykład łamania sztywnych reguł. Portret zrobiony nie z ogniskowej 85 ani 100 ani 135mm, ale z... 200mm. Rozmycie tła (bokeh) możliwe oczywiście dzięki małemu otworowi przysłony. ;)

I żeby oprócz ludzi było jeszcze coś z przyrody:

S EX 70-200 APO

mako 

Wysłany: 2009-05-26, 17:09   

fatamorgana, dawno Ciebie u nas nie było. A ja z pytaniem do Ciebie:) Jakim szkiełkiem robiłeś ostatnie zdjęcie z pierwszej serii z tymi małymi morskimi bodajże mini potworkami:)??

czarek81_ 

Wysłany: 2009-05-26, 22:47   

makO,fotki są swietnę....czy mógłbys w końcu przestać narzekać i przywieżć fotki z polski?? ...lub naprawdę przestać,he??

baska_keen

Wysłany: 2009-05-27, 09:58   

super zdjecia, kazde jedno dopracowane i z klimatem, choc musze powiedzec ze to polnagie z plazy wcale mi sie nie podobalo,,,

az milo poogladac!!!!!

mako 

Wysłany: 2009-05-27, 16:38   

[quote="czarek81_"]makO,fotki są swietnę....czy mógłbys w końcu przestać narzekać i przywieżć fotki z polski?? ...lub naprawdę przestać,he??

"makO,fotki są swietnę" - są:)

"czy mógłbys w końcu przestać narzekać i przywieżć fotki z polski?? " - narzekać na co?? i jakie fotki z Polski??

"lub naprawdę przestać,he??" - ??

Sorry, Czarek wytłumacz o co Ci dokładnie chodzi chodzi ?? nie załapałem:)

Odpowiedz do tematu