Zaloguj 

Strona główna      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  
 Ogłoszenie 

Strona i forum PoloniaNottingham.com - nie są w żaden sposób związane ze stowarzyszeniem Polonia Nottingham

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o pomoc!
Autor Wiadomość
krystianpeek

Wysłany: 2009-02-02, 12:10   Proszę o pomoc!

Witam!!! Jestem w ciąży! Przebywając w Polsce nastąpiły powikłania, na skutek których musiałam zostac w szpitalu na 1 tydzień. Lekarz orzekł zagrożenie ciąży, na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Wykonano mi szereg badań. Jednak lekarz wystawił mi zwolnienie na okres 2 miesięcy, z adnotacją dotyczącą zakazu wykonywania jakiejkolwiek pracy z naciskiem na leżenie. Przetłumaczyłam to zwolnienie u tłumacza przysięgłego, i po powrocie przedstawiłam pracodawcy, który stwierdził, że nie będzie go honorował, i nie zapłaci mi za nieobecność w pracy tylko dlatego, że jest to polskie zwolnienie.
Pytanie brzmi: [b]Czy polskie zwolnienia lekarskie przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego nie są honorowane w Anglii??? Czy pracodawca ma prawo nie wypłacić mi wynagrodzenia tylko z tego względu, że jest wystawione przez polskiego lekarza, a nie angielskiego???[/b]

sylwia 
sylwana

Wysłany: 2009-12-19, 22:39   

tak u mnie w pracy akceptuja polskie zwolnienia lekarskie ale nie zaplaca ci....
musisz isc tutaj z tym zwolnieniem do lekarza i poprosic o wersje angielska, ja tak zrobilam. lekarz zapytal mnie na co chorowalam w Polsce i dal mi angielskie.... nie ma problemu.

Odpowiedz do tematu