Zaloguj 

Strona główna      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  
 Ogłoszenie 

Strona i forum PoloniaNottingham.com - nie są w żaden sposób związane ze stowarzyszeniem Polonia Nottingham

Poprzedni temat «» Następny temat
Co myslicie o tym??
Autor Wiadomość
Orochii 
Szaleniec z aparatem

Wysłany: 2009-01-04, 17:14   Co myslicie o tym??

oczywiscie prosze o szczera krytyke :560:

http://img293.imageshack....1040copyjb5.jpg

Zdjecie było zrobione w naszym kosciele przed mszą, ale kiedy to nie pamietam :PP

p.s. w kolorze i w b/w mi sie podobaja, ale wrzucilem kolorowe, bo lepiej w kolorze zobaczyc i pozniej przerobic na b/w, bo w druga strone to nie dziala :)

Archiwum 

Wysłany: 2009-01-04, 20:21   

Orochii napisał/a:
prosze o szczera krytyke

Witaj, podoba mi się kadr - ciekawy. Myślę, że jedna postać by wyglądała lepiej, ale to rzecz gustu.

Pozdrawiam i witam u nas.

Nottingham

mako 

Wysłany: 2009-01-04, 22:15   

witam

Przyznam, że fotka średnio do mnie przemawia, ale podoba mi się obicie światła na ławkach i geometria w tym zdjęciu. Co do kadru to jest ok, troszkę przeszkadza ta strasznie jasna ściana. Zgodzę się z Lukasem, że jedna postać pasowałaby tutaj lepiej, no ale na to wpływu nie chyba nie było. Zdecydowanie lepiej w BnW

pozdrawiam

Orochii 
Szaleniec z aparatem

Wysłany: 2009-01-04, 22:51   

Właściwie to ja witam :)
Co do osób to macie racje powinna być jedna (w sumie mogłem krzyknac do goscia"ejj panie wez spadaj na chwilke z ławki bo fote robie a Ty drugi siedz isie módl" :D :D)
hehehehe tylko żartuje

Dzieki za krytyke!! Szczerze to dla mnie ona bardzo ważna, bo uczę sie fotografii i z hobby stało sie to moją pasją!! Chciałbym od razu zapytać czy "chodzicie gdzieś na łowy"?? Bo chetnie bym sie pouczył przy was... jesli jest taka możliwość :)

POZDRAWIAM!!

Archiwum 

Wysłany: 2009-01-04, 23:19   

Orochii napisał/a:
"chodzicie gdzieś na łowy"?? Bo chetnie bym sie pouczył przy was... jesli jest taka możliwość :)

11 stycznia nasze stowarzyszenie organizuje WOŚP w Polskim Ośrodku, to świetna okazja do postrzelania zdjęć.

Link:

http://polonianottingham....php?p=3991#3991

Zapraszam wszystkich, którzy lubią robić fotki, w Polskim Ośrodku są trudne warunki oświetleniowe, więc to nielada okazja, żeby się czegoś nauczyć.

pozdro

Nottingham

Orochii 
Szaleniec z aparatem

Wysłany: 2009-01-04, 23:41   

No to do zobaczenia :)

Dzieki Wielkie!!

Orochii 
Szaleniec z aparatem

Wysłany: 2009-01-07, 23:37   

Dodaje kolejna moja prace składa sie ona z 35 osobnych zdjec...
wiem ze napewno lepiej poukładalibyście to, ale mimo mrozu jaki był w grudniu po kilku próbach nie kombinowałem wiecej i mnie sie podoba. Oczywiscie zdjecia zrobione tylko i wyłacznie ze statywu!! :568: :D

http://img254.imageshack....lagecopyvj0.jpg

Tytuł: "Nocna Mozaika"

p.s. jak to juz pisałem "Szczerość przede wszystkim"(to moja nauka) :)) POZDRAWIAM!!

writerka 

Wysłany: 2009-01-07, 23:52   

Bardzo pomysłowe zdjęcie!!! Jak dla mnie jest fantastyczne!!!

(Przepraszam za brak "fachowych" opinii ale ja się niestety nie znam tak jak reszta więc piszę to co czuję :) )

GrzegorzSle 

Wysłany: 2009-01-08, 00:16   

Pierwsze twoje zdjęcie dla mnie jest bezuczuciowe. Nie wypowiem się bo nie budzi we mnie emocji. Drugie pochwalę za pomysł, jednak brakuje mi wykończenia czyli spasowania elementów. Jeśli to nie było twoim zamiarem to raczej wszystko powinno być jednakowej, lub w miarę zbliżonej jasności. A na zdjęciu widać bardzo wyraźne różnice pomiędzy elementami. Ale brawo za wytrwałość. Może kiedyś uzupełnisz bbrakujące elementy zdjęciami zrobionymi za dnia?

Orochii 
Szaleniec z aparatem

Wysłany: 2009-01-08, 00:44   

writerka: nie przepraszaj, bo mi głupio a poza tym nie masz za co ;P

GrzegorzSle:Dzieki za szczera krytyke, jesli cos jeszcze nie bedzie nie tak to "mow" bardzo lubie analizować zdjecia...bo mozna sie troche nauczyc i zobaczyć swoje jak i czyjes błedy :)
Szczerze to miałem zamiar uzyskać jedno jasne a drugie ciemniejsze zdj nawet bawiłem sie balansem bieli (to mi sie podoba w fotogafii że sa pewne zasady, ale jesli ma sie cos konkretnego na mysli mozna tą zasade złamać) co do wypłenienia to fajny pomysł by zrobić to za dnia Dzieki za rade :) :) zresztą przydadza sie wypełnienia :)) POZDRAWIAM !! :)

mako
Gość
Wysłany: 2009-01-08, 10:26   

Straszny bałagan na tym obrazku. Przykro mi, ale nie robi wrażenia. Jeszcze nie miałem okazji przetestować, ale może będzie pomocne przy kolejnych tego typu projektach: http://www.pctips.pl/news...p.CS3.beta.html

GrzegorzSle 

Wysłany: 2009-01-08, 23:52   

Mała lekcja Photoshopa od Mako. Ten program jest niesamowity!
Orochii - kombinuj jak najbardziej się da. Co głowa to inne pomysły. Masz przed sobą długie życie i masz czas na naukę wszystkiego, na doświadczenia, czekamy na następny obrazek.

Orochii 
Szaleniec z aparatem

Wysłany: 2009-01-15, 12:57   

WoW żebym ja coś z tego photoshopa wiedział, to zamiast JPEGów bym robił RAWami :D :D ale wnet sie wezme za photoshopa choć małe podstawy umiem, choć chciałbym sie nauczyć jeden efekt ale nie nalezy on do łatwych (efekt dragana)
Nic, wrzuce cos nowego i wiadomo licze na szczerosc :))

http://img73.imageshack.u...img05262vk5.jpg

p.s. Wrzucam to zdjecie, bo osobiscie mi sie podoba, ale inni maja podzielone zdania :)) :551:

mako 

Wysłany: 2009-01-15, 23:12   

Jeśli chodzi o RAWy to polecam Adobe Lightroom, nadaje się do tego lepiej niż CS. Do photoshopa dużo jest tutoriali w necie, więc da rade coś się nauczyć. Możesz też spróbować poszukać gdzieś w necie PSD magazyn, tam też tego trochę jest.

pozdrawiam

p.s
Ciekawy kadr w tej fotce, lubie takie. Po mojemu dużo lepiej w BNW

Orochii 
Szaleniec z aparatem

Wysłany: 2009-01-19, 21:41   

hmm wezme sie za tego lightrooma bo własnie słyszałem nieco onim... i juz tylko w rawach bede robił tylko wczesniej musze kupic lepsza karte pamieci bo ograniczałaby mnie do zdjeci zrobionych w Rawach ;/

Dzieki i POZDR :)) :573: :D

Odpowiedz do tematu