Zaloguj 

Strona główna      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  
 Ogłoszenie 

Strona i forum PoloniaNottingham.com - nie są w żaden sposób związane ze stowarzyszeniem Polonia Nottingham

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża a praca przez agencję......
Autor Wiadomość
moira2222 
kasia

Wysłany: 2012-01-09, 17:37   Ciąża a praca przez agencję......

Witam wszystkie mamy.... Piszę bo niewiem co mam robic, gdyż wszedzie pisza i radzą inaczej i juz powoli warjuje bo niewiem w sumie jakie mam prawa pracujac przez agencje. Jestem w 4 tygodniu ciązy i pracuje dla agencji przeszlo 3 miesiace , slyszałam ze jesli oswiadcze w agencji ze jestem w ciązy to wywala mnie na zbity p..k... ZWRACAM SIE Z OGRĄMNĄ PROŚBĄ O POMOC MAMY KTÓRE BYĆ MOZE ZNALAZŁY SIE JUŻ W TAKIEJ NIEKOMFORTOWEJ SYTUACJI... DZIĘKUJĘ...

Iwonka1989 

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2012-01-09, 21:43   

witaj,zależy dla jakiej agencji pacujesz.Ja pracowałam dla advance i powiedziałam o ciąży jak byłam w 6tyg,i mnie nie zwolnili.Nie wiem co Ci poradzic.Mi też tak mówili a nawet że do 26 tyg ciąży mają prawo mnie zwolnić.Więc nie wiem.Jeśli masz ciężką pracę to lepiej teraz powiedz a jeśli nie to poczekaj troszkę.Np do momentu kiedy zacznie być widać brzuszek

mala1313

Wysłany: 2012-01-09, 23:47   

dokładnie, dużo zależy od agencji. pamiętaj tylko, że Twoim pracodawcą nie jest firma dla której pracujesz, ale AGENCJA, a agencja Cię przecież nie wyrejesrtuje ze swojej bazy pracowników, tylko zwyczajnie nie wyśle Cię do pracy. tak więc teoretycznie zatrudniona przecież będziesz.

moira2222 
kasia

Wysłany: 2012-01-10, 09:12   

jestem zatrudniona w Turner Stubbs i pracuje w 2 różnych miejscach pracy, praca nie jest ciężka .chodzi mi tylko o to czy jak nie beda mnie wysylac do pracy to czy siedzenie w domu bedzie mi sie liczylo do tych 26 tygodni ustawowo podanych..

Iwonka1989 

Wysłany: 2012-01-10, 18:33   

no niezupełnie mala1313 bo wiem że advance np zwalniał dziewczyny w ciąży,poprostu nie pracowały już dla nich i tyle.Bo tam nie ma czegos takiego,że jak nie ma pracy to wysyłają do domu.Chyba większość wie na czym polega praca dla agencji Advance.Jeśli zostały dziewczyny zwolnione to nic im sie nie liczyło do 26 tyg i nie mogły przejść na macierzyńskie.Ale pozostaje jeszcze maternity allowance z jobcentre ale też jakiś czas trzeba pracować.Nie wiem jak i ile.Poprostu trzeba się dowiadywać.
moira2222 może masz tam jakieś znajome które są lub były w ciąży i tam pracowały.Popytaj jak to wygląda właśnie pracując przez Twoją agencję

mala1313

Wysłany: 2012-01-10, 22:18   

maternity allowance (macierzynskie z jobcentre)nalezy Ci sie, jesli masz przepracowane 26 tygodni w przeciągu 66 tygodni wstecz od przewidywanej daty porodu. w teorii powinnaś mieć 26 payslipów, jesli masz placone tygodniowo. tydzien pracy liczy sie jako payslip wiec niewazne czy przepracowalas caly tydzien czy kilka godzin jednego dnia. w praktyce wysylasz do jobcentre 13 payslipow z tego okresu, najlepiej najwyzszych, i nie musza to byc tygodnie przepracowane ciagiem. ja wlasnie zaczelam takie macierzynskie pobierac, mimo ze pracowalam przez agencje okolo 2 lat, ale cala ciaze bylam na zwolnieniu. jesli chcialabys wiedziec wiecej, mozesz napisac do mnie na priva. pozdrawiam

mala1313

Wysłany: 2012-01-10, 22:22   

Iwonka1989, dokladnie wiem jak sie pracuje przez advance, bo sama dla nich pracowalam bedac w ciazy. nie placili mi maciezynskiego, ale dostalam od nich wszystkie dokumenty potrzebne do maternity allowance i mialam placone bez problemu. a wiem ze dla niektorych agencji nawet wystawienie dokumentacji to wielki problem.
pozdrawiam

Iwonka1989 

Wysłany: 2012-01-10, 23:38   

mi a szczęście udało się dotrwać do macierzyńskiego bez zwolnienia z pracy.Z czego bardzo się cieszę.I życzę koleżance zeby też jej się udało i miała płacony macierzyński od agencji bo ja bym nie miała nawet głowy do papierów i załatwiania macierzyńskiego z jobcenter i całej tej biurokracji.

moira2222 
kasia

Wysłany: 2012-01-12, 10:56   

DZiękuje wam wszystki za podpowiedzi nawet podniosło mnie to na duchu :): ):) mała 13 13 napewno sie odezwę pozdrawiam was wszystkie bardzo serdecznie :): ):):):)

Odpowiedz do tematu