Zaloguj 

Strona główna      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  
 Ogłoszenie 

Strona i forum PoloniaNottingham.com - nie są w żaden sposób związane ze stowarzyszeniem Polonia Nottingham

Poprzedni temat «» Następny temat
TORBA DO SZPITALA
Autor Wiadomość
agaciorrra 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2009-04-22, 07:30   TORBA DO SZPITALA

Hey, naczytałam się na temat pakowania toreb do szpitala i szczerze to się przeraziłam długością listy. Nie chciałabym zabierać za dużo, może ktoś może mi poradzić co tak naprawdę jest najbardziej przydatne, żeby nie brać nie potrzebnych kilogramów :553: ? :559:

Dorota60006 

Wysłany: 2009-04-22, 16:02   

Hej ! Wez ze soba ciuszki dla dzidzi, pampersy, chusteczki nawilzajace, dla siebie wez pizamke (chyba ze wolisz szpitalna), przybory toaletowe i wez sobie ciasteczka napewno sie przydadza no i dokumenty chyba wszystko ja jak tutaj rodzilam to wzielam prawie dwie torby podrozne hehehe i nie potrzebnie ;) ;);) Pozdrowionka... :556:

wercia6665 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2009-04-28, 15:35   

Hej!
Sledze ten dzial (chociaz nie jestem jeszcze mama i nie zamierzam nia byc w niedalekiej przyszlosci :) ).
Musze jednak przyznac, ze dowiedzialam sie tu duzo ciekawych informacji (na pewno) wartych zapamietania na przyszlosc!

Chcialam tylko skromnie zapytac jak tam idzie pakowanie agaciorrra?

Dudu 

Wysłany: 2009-04-29, 10:42   

Dla dziecka: ciuszki, pampersy i waciki (chusteczki nawilżające będą Ci odradzać w szpitalu), ręcznik.
Dla Ciebie: bieliznę, piżamę, ręcznik (nalepiej takie które nie będzie Ci żal wyrzucić), kosmetyki, podpaski (najlepiej maternity), szlafrok, kapcie. Coś do podjadania.
Mi i tak za każdym razem wychodziły dwie torby:)

agaciorrra 

Wysłany: 2009-05-10, 20:50   

wercia6665 torba nadal nie spakowana :554: ciągle zmieniam listę potrzebnych rzeczy. Na pewno nie chce się obciążać jak na 2 tygodniowe wakacje :568: Powolutku mam nadzieję, że dojdę do końcowej wersji i w końcu się spakuję :562:

Dudu o co chodzi z tymi maternity ? ? Czy rzeczywiście są o niebo praktyczniejsze od normalnych np. maxi nocnych itp?

natusia87

Wysłany: 2011-04-11, 20:17   witam

witam mam pytanie za 3 tygodnie rodze i nadal nie mam spakowanej torby do szpitala juz mniej wiecej wiem co zabrac ale chce sie dowiedziec ile mam tych rzeczy dla malenstwa zabrac i ile pampersow i ile sie lezy po porodzie ???aa i dodam ze bede rodzic w QMC.

Iwonka1989 

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2011-04-11, 21:00   

hej ja rodzilam w city ale chyba podobnie sie leży po porodzie,od kilku godzin do doby.Chyba że cesarka to od 3 do 5 dni.Ja wzięłam po 3 pary bodów i pajacyków,10 szt. pampersów,waciki dla dzidziusia i krem do pupy,płyn do kąpieli top to toe ale mi nie kąpali małej...dla siebie wzięłam koszule nocną do porodu ale mi też chcieli dać szpitalną i piżamę po porodzie,bieliznę,stanik do karmienia,kapcie,kocyk dla dzidzi i miałam dla siebie jeszcze podpaski maternity.Jakby Ci czegoś zabrakło to możesz ich poprosić o to albo partner ci przywiezie.Mi wyszła mała torba na bagaż podręczny:)A i pamiętaj o karcie ciąży którą masz w domu od położnej.To chyba tyle...Pozdrawiam:)

natusia87

Wysłany: 2011-04-12, 08:37   

dziekuje bardzo za pomoc;)

chinia24 
chinia24

Wysłany: 2011-04-21, 07:39   

Hej Ja rodzilam w city.Wzielam ze soba dwie torby ale takie malutkie w sumie zmiescilo by sie do jednej ale chcialam miec odzielnie rzeczy dla siebie i dzidzi .Dla synka mialam 3 pajacyki z dlugim rekawkiem i dwa z krotkim, 10 pampersow , wzielam chusteczki nawilzane ale nie wolno ich uzyc w szpitalu wiec polozna przyniosla mi miseczke i wate, czapeczke taka cieniutka i jedne skarpetki, na wyjscie mialam kombinezonik / rodzilam w styczniu/ ale nie bralam go do szpitala ,byl przygotowany w domu razem z fotelikiem . Fotelik tez jest wazny bo nie wypuszcza dziecka ze szpitala bez fotelika. Dla siebie wzielam koszule ale nie chcialam w niej rodzic wolalam szpitalna , po porodzie wzielam dla siebie spodnie od dresu i jedne dlugie od pizamy i bluzke taka rozpinana na guziki zeby bylo mi latwiej sie dostac do "mleczarni."Bielizna jednorazowa i to byl strzal w dziesiatke , do tego podpaski maternity , zel pod prysznic, taka jednorazowy szampon i recznik. Ja urodzilam o 7 rano a o 15 bylam juz w domu wiec nawet nie zdarzylam zluzyc tych rzeczy.

sarimex

Wysłany: 2017-10-28, 20:15   

Przede wszystkim - ubranka. Do szpitala polecam zabrać głównie body (najlepiej te zapinane kopertowo, albo z zakładkami przy dekolcie), półśpiochy i pajacyki. Te ubranka można też zakładać warstwowo (np. na body i półspiochy możesz założyć pajacyk), są też najwygodniejsze do zakładania, nie sprawią kłopotów przy przewijaniu. Ile ubranek zabrać na porodówkę? Najlepiej przygotować zestaw ciuszków na trzy dni, z założeniem, że będziemy przebierać dziecko dwa razy dziennie. Czyli np. sześć bodziaków, sześć półśpiochów i sześć pajacyków. Zapakuj także cienkie czapeczki i skarpetki. Przydadzą się także niedrapki (chociaż je z powodzeniem możesz zastąpić skarpetkami). Co z ubraniem na wyjście? Spokojnie ktoś może je dowieźć później. Pamiętaj, że zawartość torby będzie różniła się w zależności od tego, czy maluch urodzi się latem czy zimą.
ozdoby na tort Warszawa

Odpowiedz do tematu