Zaloguj 

Strona główna      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  
 Ogłoszenie 

Strona i forum PoloniaNottingham.com - nie są w żaden sposób związane ze stowarzyszeniem Polonia Nottingham

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki wybrać aparat?
Autor Wiadomość
Omer 
Małgosia

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2012-07-27, 11:25   Jaki wybrać aparat?

Witam!
Chciałabym się doradzić w kupnie aparatu. Są tutaj na forum osoby które z fotografią mają więcej do czynienia niż ja i się na pewno bardziej na tym znają.
A więc do rzeczy, chcę kupić sobie nowy aparat i zastanawiam się nad lustrzanką. Mam obecnie Nikona L110, myślałam o Nikonie L120 - bo jest tani i o model lepszy od mojego, ale nie wiem czy nie warto dołożyć i kupić coś lepszego.
Zdjęcia robię głównie dzieciom, ale też lubię cyknąć jakieś w plenerze - ładny widoczek.
Nie zbyt się znam na robieniu zdjęć , ale bardzo lubię "cykać" fotki, więc w grę wchodzi aparat z możliwością automatycznych ustawień. Od prawie 15 lat używam tylko Nikona i do tej firmy jestem przekonana, ale nie mówię NIE na inne firmy, jeśli jest warto taki aparacik kupić.
Proszę o pomoc w wyborze, bo ja nie za bardzo się orientuję w jakości aparatów.
Pozdrawiam
Małgosia

kathi

Wysłany: 2012-08-01, 20:39   

Witam

Małgosiu, model który podałaś to nie lustrzanka.
Jak się nie mylę, to lustrzanka Nikona dla masowego klienta to D3000 lub nowszy model D3100. Jeśli lubisz "cykać" jak napisałaś, namawiam do korzystania z ustawień manualnych. To naprawdę fajna zabawa i nieopisana satysfakcja strzelić fotę ustawiając sobie wszystko samemu. No i jakość z lustrzanki jest nieporównywalna do kompaktu. Ja osobiście wolałbym dołożyć i kupić prawdziwą lustrzankę niż kompakta. Zawsze jest mozliwość wymiany obiektywu w lustrzance w kompakcie niestety już nie.
pozdrawiam

Kinamond
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-30, 08:53   

I can not find anyone to answer to me.

Larqus

Wysłany: 2016-09-01, 08:06   

Może jakiś canon ? na początek taki wystarczy nikony są dość masywne.

elabarbara 

Wysłany: 2017-08-19, 09:22   

Może warto zobaczyć spory wybór aparatów fotograficznych- http://digital24.pl/ wtedy na spokojnie można przemyśleć który będzie najlepszy. Ja osobiście wole lustrzankę. Ale to już od Ciebie zależy na co się zdecydujesz.

Odpowiedz do tematu